Kdy se uklidní dětské koliky: Poradíme, jak na bolest bříška u miminek

Kdy se uklidní dětské koliky: Poradíme, jak na bolest bříška u miminek

pro, 26 2023

Napsal : Jaroslav Kubišta

Koliky: co to vlastně jsou?

Víte, že koliky jsou pro novorozence tak trochu jako nezvaný host na večírku? Začnou najednou, bez varování, a způsobují nemalé rozruchy v bříšku našich drobečků. Přesná příčina není známá, ale odborníci se shodují, že se jedná o kombinaci několika faktorů, včetně nezralosti trávicího systému. Obvykle koliky vrcholí kolem šestého týdne života a postupně zmizí do třetího či čtvrtého měsíce.

Typické příznaky kolik u miminek

Náš malý pořvávač dá o sobě vědět hlasitým pláčem, který může trvat i několik hodin. Kolika záchvat přijde verzovitě, často ve večerních hodinách. Miminko může mít ztuhlé bříško, smýkat nožičkami a zdát se naprosto utrápené. Pokud tohle zažíváte, pravděpodobně máte doma malého kolikaře.

Kdy koliky obvykle odezní?

Léto už dávno skončilo a s ním by měly pomalu končit i koliky. Častěji než zimní bundy vytahujeme z šuplíku, by koliky měly odeznít, což je obvykle kolem třetího až čtvrtého měsíce života. Někdy to může trvat o něco déle, ale pokud je vaše dítě starší než půl roku a stále trpí kvůli bříšku, je dobré navštívit lékaře.

První pomoc při kolikách

Mít po ruce lékárničku pro kolikové krize je skvělý nápad. Můžete zkusit třeba masáže bříška, teplé obklady, nebo dokonce nošení v šátku, které může pomoci. Existují i speciální cvičení pro miminka, takzvané

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.